Webinar | Kredyt ekologiczny z dotacją BGK

21 maj 2024

25 kwietnia ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania Kredyt ekologiczny (program FENG 2021-2027). To szansa na pozyskanie dotacji na realizację inwestycji dotyczącej nie tylko termomodernizacji posiadanej infrastruktury, wymianę maszyn i urządzeń na bardziej energooszczędne, ale również na innowacje procesowe, jak i OZE.

Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie w BGK konieczne jest wykonanie audytu energetycznego oraz uzyskanie promesy kredytu ekologicznego lub umowy warunkowej kredytu ekologicznego.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru, podczas którego nasza ekspertka do spraw finansowania wspólnie z przedstawicielką Fundacji Poszanowania Energii przybliżyły zasady pozyskania wsparcia.

Podczas spotkania omówiliśmy:

  • kto może ubiegać się o dofinansowanie,
  • na jaki poziom dofinansowania może liczyć,
  • jak wygląda proces uzyskania dofinansowania,
  • czym jest audyt energetyczny,
  • jak wygląda przygotowanie audytu.


Webinar poprowadziły:

  • Elżbieta Kolasińska, Senior Expert, ING Bank Śląski S.A.
  • dr inż. Joanna Rucińska, Fundacja Poszanowania Energii

Kredyt ekologiczny z dotacją BGK

Kredyt możesz przeznaczyć na realizację inwestycji ekologicznej związanej z modernizacją posiadanej infrastruktury (np. budynki, maszyny i urządzenia). Efektem tej modernizacji musi być ograniczenie zużycia energii pierwotnej w zmodernizowanym obszarze o przynajmniej 30% w porównaniu do bieżącego zużycia.

Dowiedz się więcej


Partner merytoryczny webinaru

Fundacja Poszanowania Energii
Fundacja Poszanowania Energii
Fundacja Poszanowania Energii

Fundacja została powołana w celu prowadzenia i wspierania wszelkiego rodzaju działalności zmierzającej do racjonalizacji wykorzystania energii oraz rozwoju jej odnawialnych źródeł. Prowadzi szkolenia audytorów energetycznych i użytkowników energii, publikacje podręczników i arkuszy kalkulacyjnych, udziela porad, wykonuje ekspertyzy i pomaga wdrażać innowacje w przedsiębiorstwach. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi, a także występuje na konferencjach i popularyzuje wiedzę w szkołach i na uczelniach wyższych. Przejdź na stronę fundacji

Społeczeństwo przechodzi na gospodarkę niskoemisyjną. Robią to nasi klienci, robimy to również w ING. Finansujemy wiele zrównoważonych działań, ale wciąż więcej tych, które takimi nie są. Sprawdź, jak sobie radzimy. Przeczytaj raport roczny

Zobacz też