Webinar | Oblicz ślad węglowy Twojej firmy!
22 grudnia 2023
Poznanie śladu węglowego to pierwszy krok w budowaniu i wdrażaniu strategii redukcji emisji gazów cieplarnianych. Firmy działają w ten sposób ze względów środowiskowych, ale także z przyczyn czysto biznesowych. Dowiedz się, jak prawidłowo policzyć ślad węglowy generowany przez Twoje przedsiębiorstwo. Naucz się, jak działa kalkulator śladu węglowego – zrób to dla środowiska i dla zachowania własnej konkurencyjności
Bezpłatny webinar KIG oraz ING Banku Śląskiego odbędzie się 17 stycznia 2024r. o godz. 10:00.
Zapisy poprzez stronę Krajowej Izby Gospodarczej
W trakcie webinaru dowiesz się:
- czym jest ślad węglowy i dlaczego może być ważny dla Twojej firmy,
- czym ślad węglowy w zakresie 1,2 i 3,
- jak zbudować konkurencyjność klimatyczną firmy,
- jak samodzielnie obliczyć ślad węglowy Twojej firmy w narzędziu bezpłatnie udostępnionym przez ING Bank Śląski.
W trakcie wydarzenia zaplanowaliśmy też sesję pytań do ekspertów.
Prelegenci:
- Rafał Smuga – Senior Expert Innovation Lead, service designer w zakresie wdrażania nowych usług i produktów dla klientów. Zaangażowany we wdrażanie zrównoważonych rozwiązań, wspierających rozwój oraz transformację małych i średnich firm. Promotor podejścia data-driven, czyli uwzględniania danych podczas podejmowania decyzji biznesowych.
- Sebastian Piórek – Product Owner, service designer oraz mentor od ponad 15 lat związany z ING. Pracował w różnych jednostkach organizacji, gdzie zdobył doświadczenie w projektach e-commerce, regulacyjnych, a także dotyczących zrównoważonego rozwoju i ESG. Od 2014 roku w roli Product Ownera, który lubi eksperymentować i łączyć różne podejścia (takie jak design thinking, lean startup, futures thinking), aby przyspieszyć proces projektowania i wdrażania usług.
- Mikołaj Potocki – doświadczony manager w obszarach zmian klimatu, zarządzania ryzykiem oraz systemów zarządzania. Wspiera firmy w zarządzaniu ich wpływem na klimat m.in. analizie śladu węglowego organizacji i produktów, LCA, EPD, audytach ESG, zrównoważonym łańcuchu dostaw oraz w zrównoważonych zakupach. Z racji pełnionych funkcji i doświadczenia, posiada wiedzę związaną z ogólnym funkcjonowaniem systemów certyfikacji w różnych sektorach gospodarki oraz z wymaganiami prawnymi w zakresie zmian klimatycznych, ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej biznesu.